Çocuklarla İzlenecek Filmler

Çocuğumla hangi filmi izleyebilirim? Eğer ailecek evde güzel vakit geçirmek istiyorsanız, küçük bir sinema gecesi düzenlemek oldukça iyi bir fikirdir. Ancak bunun çocuğunuza da uygun olması gerekir. Onlarla beraber izleyebileceğiniz çok sayıda film bulunur. Bunların hepsini değerlendirebilir, size en uygun geleni tercih edebilirsiniz.

Belle & Sebastian

IMDb puanı 6,8 olan Belle & Sebastian, çocuklarla izlenecek filmlere örnek bir seçenektir. Bir romandan uyarlama olan film, savaş yıllarında Sebastian adlı küçük bir çocuğun güzel kalpli köpek Belle olan hikayesini anlatmaktadırlar.

Nicolas Vanier tarafından yönetilen filmin senaryo yazarları Julietta Sales, Fabien Suarez ve Nicalas Vanier’dir. Film drama, macera ve aile kategorilerine girmektedir.

The Puppet Movie

The Puppet Movie, bu ada benzer farklı filmlere de sahiptir. Bunlar farklı yıllarda çekilse de korku içeriklidir. Dolayısıyla çocuğunuzla izleyemeyeceğiniz tarzdadır. Dolayısıyla filme geçmeden karıştırmamanız en büyük şarttır.

Çocuğunuzla izleyebileceğiniz The Puppet Movie 1979 yapımıdır. Aile, komedi ve macera türlerini içine alan film 7,6 IMDb puanına sahiptir. 1 saat 35 dakika uzunlukta olup Kermit ve yeni arkadaşlarının Hollywood’da başarı elde etmek için Amerika’daki maceralarını anlatmaktadır.

James Frawley tarafından yönetilen filmin senaryo yazarları Jerry Juhl ve Jack Burns’tür.

Inside Out

Ters Yüz olarak da bilinen Inside Out, çocuğumla hangi filmi izleyebilirim diyenler için düşünebilecekleri bir diğer seçenektir. Filmde Riley Midwest’ten San Francisco’ya taşınmıştır. Macera da bunun üzerinde döner.

En iyi animasyon oscarını almış filmin yönetmeni Pete Docter, yardımcı yönetmeni ise Ronnie Del Carmen’dir. Senaryo yazarları ise Pete Docter, Ronnie Carmen ve Meg LeFauve’dir. IMDb puanı ise 8,2’dir.

Willoughby Ailesi

Çocuklarla izlenecek filmlere bir örnekte 6,3 IMDb puanı almış Willoughby Ailesi de uygundur. Kardeşler, ailelerine ceza vermek için onları kandırarak uzun bir tatile göndermiştir. Böylece tek başlarına rahatça yaşarlar.

Ne var ki kurmuş oldukları tüm planlar, evlerine bir bakıcının gelmesi ile beraber mahvolur. Buna karşılık zaman içerisinde bakıcılarını severler. Böylece aile kavramının anlamı da onlar için değişir.

Blog içinde yayınlandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir